iOS 12 yayında : Güncelleme, en yeni özellikler ve daha fazlası

Apple, Çarşamba günü, 17 Eylül’ün iOS 12’nin başlayacağını resmen duyurdu. Güncelleme sonunda yayında!

iOS 12 iPhone’unuzu , iPad’i ve iPod Touch’ı gelecek yıl için çalıştıracak işletim sistemidir.

iOS 12 ile nihayet yayında, bilmeniz gereken her şeye bir göz atalım.

Nasıl indirebilirim ve ne zaman?

Şimdi! Apple iOS 12 güncellemesini 10 Eylül Pazartesi günü saat 17’de yayımladı. iPhone veya iPad’inizi şu anda iOS 12’ye güncelleme yöntemleri;

Yöntem 1: Air-over güncelleme

Yöntem 2: iTunes ile Güncelleme

Cihaz uyumluluğu
İPhone’unuz, iPad’iniz veya iPod Touch’ınız iOS 11’i çalıştırıyorsa, iOS 12’yi çalıştırır. Bu, iPhone 5S’den başlayarak tüm iPhone’lar anlamına gelir.

Daha pürüzsüz ve hızlı
İOS 12’nin başlık özelliği, ekran görüntüleri ile açıklayabileceğimiz bir şey değil. Kendi başınıza deneyimlemeniz gereken bir şey. İOS 12’ye sayısız yeni özellik yerleştirmek ve hepimizin yaşadığı zaten şaşırtıcı (ve can sıkıcı!) hatalardan bazılarına eklemek yerine Apple, iOS cihaz serisinin tüm performansını genel olarak geliştirmeye odaklanmak için iOS 12 kullanıyor.

Uygulamalar daha hızlı açılacak, kaydırma daha yumuşak olacak ve çökmeler daha az olacak!

En yeni özellikler

Ekran süresini kısaltın: iOS 12’deki yeni araçlar, telefonunuzu ne sıklıkla aldığınızı, kaç tane bildirim aldığınızı ve çeşitli uygulamaları ne kadar zaman harcayacağınızı gösterir.

Daha iyi bildirim yönetimi: Telefonlarımız için sıkça karşılaştığımız başlıca nedenlerden biri, aldığımız uyarıların çokluğudur. iOS 12, gereksiz uyarıları azaltmak için yeni araçlara sahiptir.

Kendi Animoji’nizi oluşturun: Memoji, bu sonbaharda çok şey duyacağınız bir kelimedir. Bir Memoji, iPhone X kullanıcılarının, geçen yılki Animoji karakterleri gibi oluşturup kullanabilecekleri hareketli bir emoji türüdür.

Bunları da beğenebilirsin